Bezdomny uratowany od wychłodzenia dzięki interwencji Straży Miejskiej w Toruniu

W Toruniu, strażnicy miejscy nieustannie monitorują i sprawdzają obszary, na których zazwyczaj przebywają osoby bez stałego miejsca zamieszkania. Dzięki tej ciężkiej, aczkolwiek niezwykle ważnej pracy udało się niedawno zapobiec tragedii i ocalić życie jednego z bezdomnych mężczyzn, który był na skraju wychłodzenia.

Pewnego poniedziałkowego poranka, dokładniej o godzinie 7:00, na terenie Skarpy doszło do niepokojącej sytuacji. W jednym z pojemników na odpadki przy ulicy Śląskiego znaleziono bezdomnego mężczyznę, który był nieprzytomny. Strażnikom miejskim powiadomiła o tym zdarzeniu jedna z troskliwych mieszkanek, która była zaniepokojona stanem zdrowia mężczyzny.

Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 48-letni mężczyzna jest w stanie głębokiego wychłodzenia i pilnie potrzebuje pomocy medycznej. Natychmiast wezwano pogotowie, które przetransportowało go do Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.

Straż Miejska w Toruniu apeluje do wszystkich mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby, które mogą być w potrzebie. Nikt nie powinien przechodzić obok nich z obojętnością. W przypadku zauważenia takich osób, należy niezwłocznie zgłosić to dyżurnemu straży miejskiej, dzwoniąc na bezpłatny numer 986 lub dowolny inny numer alarmowy.