IKEA Bydgoszcz wspiera nowoczesne podejście do edukacji poprzez modernizację sali warsztatowej w Młynie Wiedzy w Toruniu

Centrum naukowe Młyn Wiedzy w Toruniu, dzięki wsparciu ze strony IKEA Bydgoszcz, może poszczycić się zmodernizowaną salą warsztatową, która teraz jest dostępna dla uczniów pragnących przeprowadzać eksperymenty. Ta transformacja została przeprowadzona w głównym budynku toruńskiego centrum.

Przez ostatnie 8 lat IKEA Bydgoszcz gromadziła i przyjmowała mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego. Chcąc jeszcze bardziej zacieśnić swoją relację z mieszkańcami Torunia, nawiązała partnerstwo z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – pierwszym miejscem tego typu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Anna Zygner, specjalistka ds. marketingu w IKEA BYDGOSZCZ, podkreśla, że to właśnie wspólne zaangażowanie w promowanie nauki poprzez zabawę, które jest kluczowym elementem społecznej misji IKEA, przyczyniło się do partnerskiego porozumienia z Młynem Wiedzy. Obie strony są przekonane, że zabawa jest nieodłącznym elementem rozwoju dziecka, kształtującym jego umiejętności społeczne, edukacyjne i poznawcze.

Marcin Centkowski, rzecznik prasowy CNMW, wyraża swoje zadowolenie z tego partnerstwa. Podkreśla, że wspólne działania mają na celu przede wszystkim rozwój edukacyjny dzieci, poszerzanie ich wiedzy o świecie oraz rozwijanie kompetencji takich jak efektywne komunikowanie czy praca w grupie.

Po udanych warsztatach prowadzonych przez edukatorów z Młyna Wiedzy w IKEA Bydgoszcz podczas ferii, nadszedł czas na oddanie do dyspozycji torunian nowej sali warsztatowej. To miejsce położone na 1. piętrze głównego budynku Młyna stworzyło przestrzeń do nauki i zabawy dla najmłodszych mieszkańców Torunia – mówi Zygner.

W ramach współpracy powstało także miejsce dla najmłodszych gości, którzy przychodzą razem ze starszym rodzeństwem. Centkowski jest pełen uznania dla pracy zespołu IKEA Bydgoszcz, który zaprojektował i przekształcił pomieszczenie w ciągu jednego dnia. Jego entuzjazm wynika z możliwości obserwacji owoców tej pracy przez gości Młyna, którzy teraz mogą korzystać z jeszcze lepszych warunków do nauki i zabawy.

Proces przekształcenia sali warsztatowej w „jeden dzień” został zrealizowany przez 11 osób z zespołu IKEA Bydgoszcz. Do skręcenia miały one aż 1,5 tony mebli i akcesoriów, a dodatkowo musiały pomalować około 100 m2 ścian.