Legendarny zakład Metron w Toruniu jest wyburzany. Teren na sprzedaż staje się atrakcyjny dla deweloperów

Od ponad sześciu miesięcy toruński teren, na którym dawniej mieściły się zakłady Metron, jest przedmiotem prac wyburzeniowych. Te działki będą prawdziwym magnesem dla deweloperów, zważywszy na ich lokalizację i potencjalne możliwości.

Pod koniec ubiegłego roku na portalu Oto Toruń pojawiła się wiadomość o rozpoczęciu procesu rozbiórki na terenie byłego Metronu. Od tamtej pory mamy do czynienia z stopniowym znikaniem słynnej fabryki, której siedziba była przy ulicy Targowej w Toruniu.

Na początek prace wyburzeniowe skierowane zostały na budynek położony przy ulicy Targowej 14. To tam mieścił się sklep firmowy oraz inne obiekty usługowe. Budowla ta pochodziła z lat 60-tych XX wieku. Na parterze znajdowały się pomieszczenia handlowe i biurowe, a także sanitariaty i pomieszczenia socjalne. Pierwsze piętro było przeznaczone na dużą salę konferencyjną.

W ostatnim czasie zdemontowane zostały budynki, które wcześniej były siedzibą produkcji i biur firmy Metron Tools. W naszej galerii pod tytułem artykułu można zobaczyć kilka zdjęć, które ukazują aktualny stan terenu po tej znanej fabryce.

Plany przewidują podział i sprzedaż terenów po dawnej fabryce. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zawarto informacje o przeznaczeniu tych gruntów pod budownictwo mieszkalne i usługi. Ciekawostką jest fakt, że nie wszystkie działki będą wyburzone – niektóre zostaną sprzedane wraz z istniejącymi na nich budynkami. Decyzja o ich dalszym losie będzie należała do zwycięzcy licytacji. Deweloperzy są bardzo zainteresowani tymi terenami i gotowi są zainwestować duże sumy, aby je zdobyć.

Do tej pory jedna nieruchomość na terenie dawnego Metronu już znalazła nabywcę. Ogólnopolski deweloper Murapol Real Estate zapłacił aż 20 050 000 zł za działkę o powierzchni nieco ponad pół hektara przy ulicy Droga Trzeposka 2 na Jakubskim Przedmieściu w Toruniu. Cena wywoławcza wynosiła jedynie 5 mln zł.

– Nieruchomość składa się z dwóch budynków: kuźni i odlewni o łącznej powierzchni użytkowej 1833 mkw. oraz stacji serwisowej wodomierzy o powierzchni użytkowej 405 mkw. Na terenie znajduje się również zbiornik przeciwpożarowy o powierzchni 96 mkw – informował Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.