Niecodzienne zdarzenie drogowe w Toruniu: Karetka pogotowia zderzyła się z tramwajem

W centrum Torunia, na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań miasta, przy kinie Cinema City, doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego. Wczoraj, w poniedziałek 18 grudnia, tuż po godzinie 13:00 pojazd pogotowia ratunkowego uderzył w tramwaj.

Aktualnie trwają intensywne dochodzenia mające na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności tego incydentu. Na szczęście, w wyniku zderzenia karetki z tramwajem, nie odnotowano żadnych ofiar ani poszkodowanych.

Niemniej jednak, ten incydent wpłynął na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Na trasie numer jeden w stronę auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wyznaczono objazd. Na chwilę obecną sytuacja na torach powróciła do normy, aczkolwiek mogą występować niewielkie opóźnienia. Aktualne informacje o ruchu tramwajów są dostępne na tablicach Informacji Pasażerskiej zamontowanych na przystankach Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Portal „Oto Toruń” w ostatnich miesiącach informował o kilku zdarzeniach z udziałem tramwajów. Najczęściej miały one miejsce na nowej linii tramwajowej prowadzącej do osiedla Jar, gdzie doszło do wykolejenia i kolizji z samochodem.