Otwarcie nowego klubu muzycznego "LARGO Club Toruń" na miejscu byłego "Bajki"

Toruński pejzaż rozrywkowy wzbogacił się o zupełnie nowe miejsce do zabawy, które od niedawna oczekiwało na swoich pierwszych gości. Miejsce to, znane jako „LARGO Club Toruń”, jest już gotowe na otwarcie i zajmuje lokal po niegdyś popularnym klubie „Bajka”, który zakończył swą działalność z początkiem 2023 roku, dokładnie 1 stycznia.

Nowy punkt na mapie nocnych atrakcji Torunia, adresowany do miłośników wieczornych wyjść, oficjalnie rozpocznie swoją działalność w centralnym punkcie miasta już zbliżający się weekend. „LARGO Club Toruń” zaprasza na swój inauguracyjny wieczór już w sobotę (20 stycznia), a drzwi lokalu zostaną szeroko otwarte dla wszystkich chętnych o godzinie 21:00. Zapowiada się długie wydarzenie rozrywkowe, które będzie trwało aż do świtu, bo do 6:00 nad ranem. Cena wstępu na tę pierwszą imprezę wciąż pozostaje tajemnicą organizatorów, jednak uchylono rąbka tajemnicy co do obowiązującego dress code’u – zaleca się styl smart casual lub klubową elegancję.

„LARGO Club Toruń” obiecuje wprowadzić świeże brzmienia do nocnego życia miasta. Zamiast disco polo – gatunku, z którym kojarzona była dotychczasowa „Bajka” – nowy lokal postawi na różnorodność muzyczną. Podczas inauguracji można spodziewać się utworów z gatunków takich jak dance, R&B czy latino, a także kultowych hitów z lat 80., 90. oraz 00., nie pomijając aktualnych przebojów radiowych. W „Bajce” przy ulicy Szerokiej 19 przez lata występowały gwiazdy muzyki disco polo, przyciągając liczne rzesze fanów tego nurtu.

Debiutancką noc w „LARGO” umilą dobrze znani toruńscy didżeje, którzy są zapowiedziani jako główna atrakcja muzyczna tej nocy. Organizatorzy szykują również kilka artystycznych niespodzianek dla uczestników wydarzenia. Jako zachęta dla pierwszych sto osób zgromadzonych w klubie przewidziano dodatkowe atrakcje przy barze.

Z kolei „Bajka”, która swoją działalność zamknęła po około siedmiu latach obecności na toruńskiej scenie rozrywkowej, pożegnała się ze swoimi bywalcamiprzez opublikowanie podziękowań za liczne imprezy i koncerty. To ogłoszenie miało miejsce krótko po sylwestrowej imprezie, która zakończyła jej działalność. Latem roku 2023 wiele osób zostało zaskoczonych informacją o wystawieniu klubu na sprzedaż, co było kilkukrotnie nagłaśniane na portalu ototorun.pl.