Wypadek na hulajnodze w Toruniu: 30-letni mężczyzna potrącony przez samochód

W wyniku niezachowania należytej ostrożności na drodze, doszło do dramatycznego spotkania pomiędzy hulajnogą a samochodem osobowym. Wydarzenie miało miejsce w Toruniu, na osiedlu Rubinkowo.

Nieszczęśliwe zdarzenie przydarzyło się 30-letniemu użytkownikowi hulajnogi, który stał się ofiarą potrącenia przez pojazd. Wpadło to na dzień wtorek, 9 kwietnia, przed 16-tą godziną na Szosie Lubickiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Śląskiego. Jak wynika z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, kierujący 46-letni mężczyzna, za kierownicą Toyoty, nie odstąpił pierwszeństwa jazdy mężczyźnie poruszającemu się na hulajnodze.

Podczas incydentu poszkodowany 30-latek, na szczęście, nie odniósł poważnych obrażeń. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez asp. Dominikę Bocian, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Sprawca kolizji został ukarany grzywną w wysokości 1500 złotych.

W związku z powyższym, służby policyjne przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o konieczności zachowania ostrożności. Szczególne ostrzeżenia dotyczą użytkowników hulajnóg elektrycznych, dla której obowiązują specjalne przepisy ruchu drogowego.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, osoba kierująca hulajnogą powinna poruszać się drogą rowerową lub pasem ruchu przeznaczonym dla rowerów z prędkością do 20 km/h, jeśli te są wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza. W przypadku braku takich pasów, jazda odbywa się po ulicy – pod warunkiem, że na danym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Jazda hulajnogą elektryczną po chodniku to wyjątek i jest dopuszczalna tylko, gdy nie ma odpowiednich ścieżek dla rowerów i dopuszczalna prędkość na drodze przekracza 30 km/h. W takiej sytuacji, jadący po chodniku musi ustępować pierwszeństwa pieszym i poruszać się z prędkością zbliżoną do tempa pieszych.