Planowany kameralny biurowiec na lewym brzegu Torunia

Położone na lewym brzegu Torunia, wzdłuż ulicy Szubińskiej, miejsce zostanie przekształcone w nowoczesny, kameralny biurowiec. Pozwolenie na budowę dla inwestora zostało już wydane, co oznacza, że mogą oni oficjalnie rozpocząć realizację projektu.

Przewidziany do budowy biurowiec znajdzie swoje miejsce na działce o powierzchni 0,3 ha, zlokalizowanej przy ulicy Szubińskiej 13 po stronie lewej Wisły. Całość jest projektem realizowanym przez spółkę Polna 66, która jest właścicielem nieruchomości od listopada 2021 roku. Właśnie wtedy nabyła ją od Gminy Miasta Toruń za kwotę 1 010 000 zł.

Inwestycja obejmuje budowę niewielkiego biurowca o dwóch kondygnacjach, wraz z częścią handlową i usługową. Całość zajmie przestrzeń ponad 1300 metrów kwadratowych. Najemcy będą mieli dostęp do parkingowego obszaru przeznaczonego na 45 samochodów oraz możliwość elastycznego dostosowania powierzchni biurowej – od 50 do 1500 m².

Za całość projektu architektonicznego odpowiada studio Bald Architektura. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w sierpniu, natomiast ich zakończenie jest przewidywane na rok 2024.